Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Kronplaca

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT

Kronplaca (vācu Kronplatz, it. Plan de Corones) – viens no ērtākajiem un labi izplānotajiem slēpošanas reģioniem Dolomītu Alpos ar augstumu starpību no 1370 m līdz 2275 m. Kronplacu veido vairāki nelieli kūrorti: Brunico (vācu Bruneck), Riscone (vācu Reischach), Olang, St.Vigilio, St.Stefano un citi. Visi šie kūrorti atrodas ap virsotni Concordia, uz kuru ved 31 pacēlājs. No virsotnes uz visām pusēm paveras lielisks skats uz apkārtējiem kalniem. Tāpēc šo reģionu dēvē par „vainagoto”.
Kronplaca atrodas Dienvidtirolē (it. Alto Adige) uz robežas ar Austriju. Šodien Dienvidtirole pieder Itālijai, bet līdz Pirmajam pasaules karam tā bija Austrijas sastāvā. Šeit runā vairākās valodās – itāļu, vācu, vietumis arī ladīnu – seno Alpu iedzīvotāju valodā. Kronplaca – viens no saulainākajiem Alpu kūrortiem. Slēpošanas trašu sagatavošanas ziņā, tas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Itālijā. Katru ziemu šeit tiek veikti jauninājumi, kas uzlabo slēpošanas kvalitāti. Kūrortā liela uzmanība tiek pievērsta ģimenēm ar bērniem. Šeit ir speciāli pacēlāji un plaša slēpošanas zona bērniem un iesācējiem. Darbojas bērnudārzs mazajiem slēpotājiem, kur mazuļus gaida daudzi piedzīvojumi: burvja Aladina lidojošais paklājs, brauciens ar slēpēm pa noslēpumainās pils labirintu, garšīgas pusdienas kafejnīcā. Neskatoties uz lielo trašu skaitu, kas domātas iesācējiem, šeit labi jutīsies arī pieredzējuši slēpotāji.

Šogad Kronplacā ir atvērts jauns pacēlājs un jauna slēpošanas trase, pa kuru uz slēpēm var nobraukt līdz Piccolino pilsētiņai, no kurienes līdz Sella Rondai kursē bezmaksas autobuss (15 km). Sella Ronda ir populārākā un skaistākā no 16 slēpošanas maratona Dolomiti Superski maršrutiem. Tas izveidots apkārt kalnu masīvam Sella un apvieno 4 slēpošanas kūrortus: Val Gardena, Alta Badia, Val di fassa un Arabba. Sella Rondas garums ir 26 km, kuru pieredzējis slēpotājs pārvar 5 – 6 stundās.

Kronplacai raksturīgi mazi restorāni un kafejnīcas, kas iekārtotas kalnu mājiņās. Šeit var nogaršot neskaitāmos itāļu virtuves ēdienus un baudīt kalnu ainavas. Atsevišķas kafejnīcas jau pēc trijiem pēcpusdienā aicina slēpotājus uz apres-ski izklaidēm: šeit var padejot un padziedāt, nenovelkot slēpošanas ekipējumu.

Šajā sezonā „Novatours” aicina slēpotājus uz kūrorta pilsētiņām Brunico un Riscone. No šejienes bez grūtībām var nokļūt Kronplacas slēpošanas trasēs.

Brunico
Brunico (vācu Bruneck) kūrorts atrodas 835 m virs jūras līmeņa un ir Pustertāles (Pustertal) ielejas administratīvais centrs. Līdz pacēlājiem, kas atrodas Riscone pilsētiņā (3 km), kursē bezmaksas autobuss. Brunico – rosīgs, bet tai pašā laikā tūristu nepārpildīts kūrorts. Brunico atrodas šajā ielejā lielākie izklaides centri, daudz restorānu, bāru, veikalu, darbojas diskotēka. Restorāni un kafejnīcas rada svētku atmosfēru un piedāvā šī reģiona tradicionālos ēdienus. Pilsētiņā var apmeklēt Dienvidtiroles tautas mākslas brīvdabas muzeju, pili, kurā iekārtots muzejs. Šeit ir arī slidotava, baseins un koncertzāle.

Riscone
Riscone kūrorts atrodas 935 m virs jūras līmeņa, 3 km no Brunico – šī reģiona centra. Riscone ir divi pacēlāji Kronplatz 2000 un Kronplatz I, kas ved uz kalna virsotni Concordia - slēpošanas reģiona Kronplaca augstāko punktu. Riscone viesiem piedāvā trīs- un četrzvaigžņu viesnīcas, privātos apartamentus.
Netālu no Kronplatz 2000 pacēlāja Jūs gaida elpu aizraujošs jaunums Snowtubing Fun Park. Šeit Jūs gaida bobslejs, ragaviņas, snowtubing – braukšana pa ledus trasi ar gumijas riepām, un citas izklaides. Līdz Snowtubing Fun Park var nokļūt ar parka ekoloģiskajiem automobiļiem vai ar kājām.

← atpakaļ