Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Andora par valsti

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT

Andora!!!

 Kā pareizi izvēlēties slēpošanas kūrortu Andorā

 Atpūta visai ģimenei   Soldeu-Eltartera 
 Iesācēji  Enkampa
 Ne visi brauc ar kalnu slēpēm  Andora La Velja-Eskaldesa +
 Slēpot un priecāties  Andora La Velja-Eskaldesa, Arinsala
 Tikai slēpot  Pasa de la Kaza
 Apvienojot divas baudas - slēpošanu un termas  Andora La Velja-Eskaldesa +

WEB CAMERA ANDORRA

Andoras Firstiste ir valsts Eiropas dienvidrietumos. Tā atrodas Pireneju kalnos, starp Franciju un Spāniju. 1278. gadā Andora nonāca Fuā grāfa (Francija) un Katalonijas provinces Seo de Urhelas bīskapa (Spānija) kopīgā pārvaldījumā. Kopš tiem laikiem līdz pat 1993. gadam Andora bija Francijas un Spānijas īpašumā.  Bet 1993. gada 14. martā tautas referendumā tika pieņemta jauna konstitūcija un Andora kļuva par neatkarīgu valsti parlamentāru valsti, vienlaikus saglabājot firstistes statusu Valsts kopvadītāji ir Francijas prezidents un Spānijas provinces Seo de Urhelas bīskaps (šī iemesla dēļ valsts iekārtu mēdz apzīmēt arī kā parlamentāru kopprotektorātu). Ar unikālo diplomātisko nostāju, kas paredz neiejaukšanos vispārējos Eiropas politikas procesos, Andora ir saglabājusi neitralitāti un nacionālo savdabību jau vairāk nekā 700 gadus. Bet vispār Andoras, kas ir viena no mūsu planētas vismazākajām valstiņām (468 km2), vēsture iesniedzas vairāk nekā 11 gadsimtu tālā pagātnē. Tradicionāli Andoras neatkarība tiek saistīta ar Kārļā Lielā vārdu, kurš atbrīvoja zemi no musulmaņu valdīšanas m.ē. 803.gadā.
   
Galvaspilsēta: Andora la Velja.
Iedzīvotāji skaits: aptuveni 0,07 miljoni (t.sk. spāņi ~ 61%, andorieši ~ 30%, franči ~ 6%, citas tautības ~ 3%).
Naudas vienība: eiro (EUR). Valūtas kontrole muitā netiek veikta.
Valsts valoda: kataloņu ( bet vienlīdz tiek lietotas arī franču un spāņu valodas).
Laiks pēc Griničas meridiāna: + 1 h.
Starptautiskais telefona kods: (+ 376).
Iebraukšana valstī: Andorā nav starptautiskās lidostas, tāpēc tajā var nokļūt vai nu no Francijas vai Spānijas teritorijas.
Transports: Andorā sabiedriskā transporta maršruti aptver visas pilsētas un kūrortus, turklāt svarīgi, ka maršrutu autobusu gala pieturas vienmēr atrodas līdzās pacēlāju stacijām. Ziemas periodos kursē speciālie Ski Bus, kas nogādā tūristus slēpošanas zonās, un šiem autobusiem ir speciāli nodalījumi slēpju novietošanai. Ļoti operatīvi strādā taksometri. Ceļu satiksmes noteikumi neatšķiras no tiem, kas spēkā ES.
Reliģija: 99,1% ticīgo ir katoļi.
Vietējā virtuve: restorānos klientiem parasti tiek piedāvāta uz grila cepta gaļa, teļa gaļas, aitas gaļas, trušu gaļas, putnu gaļas ēdieni, kā arī kataloņu desiņa butifarra ar garnējumu un Andorai tradicionālā biezeņzupa escudella. Dzeramnaudā pieņemts dot ~ 10% no rēķinā norādītās summas.
Andora ir pasakaini skaistas dabas zeme: te mijas krāšņas ielejas ar mīklainām alām, sniegotas kalnu virsotnes ar burvīgām kalnu ganību joslām un dziļām aizām... Tur, kur savienojas Valiras un Ordino upju ielejas – tur dabā arī visvairāk sajūtams civilizācijas iespaids.
Kalnu nogāžu pakājēs atrodas daudzi nelieli ezeri, kas radušies ledāju kušanas procesā, kā arī minerālūdens un termālo ūdeņu avoti. Andoras augstākā virsotne – Komapedrozas kalns (2942 m) – atrodas valsts ziemeļrietumos.

Šo kluso Eiropas stūrīti, kurā savdabīgi un harmoniski apvienojas Francijas un Spānijas kultūru īpatnības pat no ļoti tāliem feodālajiem laikiem, bet kas vienlaikus ir arī moderna valsts ar ļoti attīstītu banku sektoru, piedāvājot profesionālu un konfidenciālu pakalpojumu spektru, gadā apmeklē vairāk nekā 15 miljoni tūristu. Tūrisma īpaši aktīvā – slēpošanas sezona sākas decembrī un ilgst līdz pat aprīlim. Nav brīnums, ka tūrisms ir viena no galvenajām valsts ekonomikas nozarēm, bet kalnu slēpošanas kūrorti kopumā – viens no ekonomikas flagmaņiem. Andorā ir visplašākās kalnu terases Pirenejos, bet šajā kalnu reģionā valdošie klimatiskie apstākļi ļauj nodarboties ar slēpošanu visā tās daudzveidībā veselus 5 mēnešus gadā. Andoras kūrorti tiek uzskatīti par saulainākajiem pasaulē, jo Andoru praktiski no visām pusēm, izņemot dienvidu, ieskauj kalni. Atpūta Andoras slēpošanas kūrortos ir brīnišķīga, mēdz pat teikt, ka katram kalnu slēpošanas mīļotājam vismaz reizi mūžā tā ir jāizbauda. Te valda ne vien augsta servisa līmenis attiecībā pret aktīvās atpūtas piekritējiem, te ir arī beznodokļu zona, kas noteikti atspoguļosies arī maciņa saturā. Un vēl Andorā valda kalnu subtropu klimats. Ziemas sezonā temperatūra naktī sasniedz -12º С, bet dienas laikā tā spēj sasniegt arī + 10º С . Sniega segas biezums: 40-300 cm. Jūs esat laipni aicināti slēpošanas un prieka svētkos Andorā!Andoras kūrorti
:

Andora La Velja
Kalnu un skujkoku skauta, 1050 m augstumā virs jūras līmeņa, gleznā aizā atrodas Andoras Firstistes galvaspilsēta. Tā pārsteigs Jūs ar savu kultūras bagātību – kalnu upes krastos ir uzcelti ļoti moderni nami, taču saglabājušies arī senie Dievnami. Īpašs azarts pilsētā pārņems tos, kam nav vienaldzīgs iepirkšanās process: smalki un moderni boutique modes preču veikali, tirdzniecības centri un amatnieku privātbodītes – tas viss satrauc pircēju prātus. Lielākā daļa veikalu atrodas Av. Meritxell, kuru tamdēļ pamatoti sauc arī par tirdzniecības ielu..

Galvaspilsētā ir virkne ielu, kas atgādina citas pasaules modernās pilsētas, taču ir saglabājušās arī simpātiskās, šaurās senatnīgās ieliņas, kas bruģētas ar vietējiem pelēkajiem akmeņiem. No viena pilsētas gala līdz otram pastaigājoties var aiziet nieka 30 minūtēs.

Tomēr izvēloties sev viesnīcu tieši Andorā La Veljā, Jūs rodat teicamas slēpošanas iespējas – uz slēpošanas stacijām katras 15-20 minūtes kursē autobusi.  Viens no pilsētas objektiem, kuru noteikti vajadzētu apmeklēt, ir "Andorra Multisport Centre” olimpiskais sporta komplekss.

Savukārt vakaros Jūsu atpūtai un izklaidei būs piemērots kāds no daudzajiem pilsētas restorāniem, bāriem, kafejnīcām vai diskoklubiem.

Eskaldesa
Eskaldesas nosaukums cēlies no latīņu valodas ("karstie ūdeņi”) un norāda uz termālajiem sērūdeņraža avotiem, kas sastopami šajā apkaimē. Avotu temperatūra ir viena no augstākajām Eiropā – pat līdz 75°С. Avoti iznāk zemes virspusē Austrumvaliras upes krastu tuvumā, un tāpēc tieši tur atrodas pasaulē populārais termālo ūdeņu komplekss "Caldea".

Eskaldesa atrodas pašā valsts centrā un ir viens no jaunākajiem Andoras valsts apgabaliem. Eskaldesā tūrisma infrastruktūra ar visu kategoriju viesnīcām harmoniski apvienojas ar tirdzniecības centriem, modes preču veikaliem, apkārtējo kalnu sniegoto virsotņu ainavām. Tās iespiežas atmiņā uz mūžu.
Eskaldesas pilsētiņa praktiska nav nodalāma no Andoras La Veljas. Faktiski pilsētiņas veido vienu veselumu, pat galvenā iela, uz kuras atrodas daudzi restorāni, bāri, diskotēkas, tām ir viena. Un varbūt tas arī labi, jo skumt šeit nekādi nav iespējams.

Enkampa
Šis kūrorts atrodas 1250 m augstumā virs jūras līmeņa, tikai 7-10 minūšu brauciena attālumā ar autobusu no Andoras centra. Enkampas pilsēta izveidojās saplūstot 5 ciematiem. Pēc tam, kad 1999. gadā tika atklāts ”Funicamp” pacēlājs – vienīgais 6127 m garais pacēlājs, kura ātrums ir 7,20 m sekundē, Enkampas kūrorts kļuva par vienu no galvenajiem Andoras slēpošanas centriem.

"Funicamp” pacēlājs 15 minūšu laikā nogādā slēpotājus uz Pas de la Casa-Grau Roig trasēm pie  Grandvaliras, pa ceļam šķērsojot Vall dels Cortals (1333 m ), kur atrodas kalnu slēpošanas skola un vairākas trases slēpotājiem-iesācējiem. Tālāk pacēlājs dodas uz Collada d'Enradort (2506m) kalnu.

Ar pacēlājiem, kas Collada D’Enradort virsotni savieno ar Grau Roig nogāzēm, var nokļūt jebkurā Pasas de la Kazas kūrorta trasē. Pēc kalnu nogāzēs intensīvi pavadītas dienas var jauki atpūsties kūrorta sporta un atpūtas kompleksā (2 baseini pieaugušajiem un bērniem, basketbols, volejbols, minifutbols, skvošs, trenažieru zāle, 2 saunas, masāžas kabinets, galda teniss, biljards).

Kaniļo 
Mazā un jaukā Kaniļo kūrortpilsētiņa atrodas 12 km no Andoras galvaspilsētas Andoras La Veljas, un to ar Soldeu-Eltarteras kūrorta trasēm savieno pacēlājs. Līdz Enkampai no Kaniļo ir 6 km, bet līdz Soldeu-Eltarteras kalnu slēpošanas stacijai 5 km. Jaunais pacēlājs, kas Kaniļo savieno ar Soldeu-Eltarteras kalnu slēpošanas trasēm, iet caur Elfornu, kur atrodas gan restorāns, gan slēpošanas skola pieaugušajiem, gan bērniem. Un pat t.s. slēpošanas bērnudārzs mazajiem. No Elfornas pacēlājs tālāk dodas uz Pic de la Portella (2460 m) virsotni. Praktiski katrā pilsētiņā ir vietas, kur vairāk vai mazāk sportiski izklaidēties. Kaniļo šajā ziņā ir paveicies – tajā uzbūvēts sporta un atpūtas komplekss „Palau de Gel” – lieliska vieta, kur aktīvi atpūsties. Ledus pilī ir ne tikai plaša slidotava, segtie baseini pieaugušajiem un bērniem, bet arī solārijs, sauna, skvoša laukums, trenažieru zāle, biljards utt. Starp „Palau de Gel” viesiem noteikti būs arī tādi, kas vēlēsies doties uz veikaliem vai skaistumkopšanas salonu ledus pilī, bet vakarā apmeklēt diskotēku uz ledus!

Soldeu-Eltartera
Šis ir modernākais un visdinamiskāko attīstību guvušais Andoras kalnu slēpošanas kūrorts, kas piedāvā lielu skaitu visdažādākās sarežģītības pakāpes slēpošanas trašu. Kūrorts atrodas Andoras centrālajā daļā, un faktiski to veido divi ciematiņi, kas atrodas gleznainā kalnu rajonā tikai 3 km viens no otra. Kūrorts ir praktiski ideāla vieta nodarbēm ar jebkuru ziemas sporta veidu neatkarībā pat no sagatavotības pakāpes. Kūrorta slavenākā trase ir 8 km garais nobrauciens no kalna līdz pat Soldeu pa koku ieskautu trasi. Augstumu starpība kūrortā sasniedz pat 850 metrus. Pavisam kūrortā ir 50 trases, kuru kopgarums sasniedz 68 km. No tām 13 ir “zaļās”, 12 “zilās” un “sarkanās”,  11 “melnās” trases, kā arī 2 slaloma trases. Prieku no slēpošanas te gūs katrs: iesācējiem – plašas un lēzenas trases ar izeju uz plato, vidējas sagatavotības līmeņa slēpotājam – daudzas kilometriem garas nobraucienu trases, savukārt pieredzējušiem slēpotājiem būs iespēja pārbaudīt spēkus "bezceļa" nobraucienos, kur trases speciāli nav sagatavotas – pa neiebrauktu sniegu un apledojušām, kraujām rietumu puses nogāzēm no Enkampadanas virsotnes (2491 m). Visas trases dabā ir labi iezīmētas, un to izvēlē neviens nekļūdīsies.

Ir atklāts jauns pacēlājs, kas savieno Kaniļo ar Soldeu-Eltarteras trasēm – tas savā ceļā  ietver Elfornas virsotni un tālāk nogādā slēpotājus Delaportellas virsotnē (2460 m). 2002. gadā tika atklāts Envaliras tunelis, kas savieno  Soldeu ar Pal Groig de la Casa, tādējādi būtiski uzlabojot piekļuvi abām slēpošanas zonām.

Pasa de la Kaza
Pie robežas ar Franciju atrodas Pirenejos augstākais, viens no lielākajiem un populārākajiem Andoras slēpošanas kūrortiem:  Pas de la Casa-Grau Roig. Tas ir arī pirmais slēpošanas kūrorts Andorā, kuru sāka celt 1957. gadā. Pieredzējuši kalnu slēpotāji apgalvo, ka sniegs šajā kūrortā ir īpašs: pat tad, kad gaiss iesilst līdz + 10 grādiem, sniegs joprojām ir sauss un slēpes pa to labi slīd.

Kūrorts, kuru veido divas ielejas, pārsteidz ar slēpošanas trašu lielo skaitu un dāsno sniega segu, kas pateicoties arī lielajam sniega lielgabalu skaitam, saglabājas visa gada garumā.

Visas kūrorta nogāzes ir aprīkotas ar modernu pacēlāju sistēmu. Trases, kas atrodas Pasas de la Kazas ielejas augšējā daļā, vairāk piemērotas pieredzējušiem kalnu slēpotājiem – tās tiek uzskatītas par visai sarežģītām, arī augstumu starpība visai ievērojama. Savukārt lejāk ielejā trases kļūst lēzenākas – tās jau ir piemērotas vidēja sagatavotības līmeņa slēpotājiem. Pasas de la Kazas ielejas nogāžu apakšējā daļā ir ierīkota slaloma trase un trase slēpošanai naktī.

Tiem, kam patīk slēpot mežu masīvos, varam ieteikt trases gleznainajā Grau Roig ielejā. Taču ātras nobrauktuves atradīs arī ātruma mīļotāji, īpaši Grau Roig otrās un trešās ielejas rajonā, kur ir labi iebrauktas, plašas trases. Rindu pie pacēlājiem arī praktiski nav.

← atpakaļ