Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Antālija

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT

Antālija: mūsdienu kurorts ar senatnīgu garu
 
Turcija – ideāla valsts ne tikai pirmajam atpūtas braucienam un atpūtai pludmalēs. Lielākā daļa latviešu šeit jūtas kā mājās. Ar katru gadu Turcijas kūrortus apmeklē arvien vairāk mūsu tūristu. Turcija pārliecinoši ir populārākā valsts starp vasaras piedāvātajām atpūtas vietām. Šeit ir liela viesnīcu izvēle: sākot ar pilsētas tipa pašai zemākajai kategorijai līdz augstākās kategorijas viesnīcu kompleksiem. Turcijas viesnīcas jau sen kļuvušas par standartu kvalitatīvas atpūtas pie jūras mērauklai. Katru gadu Antālijas reģions nebeidz pārsteigt ar savas attīstības tempiem. Populārākajos kūrortos Belekā, Larā, Kemerā katru gadu tiek atvērtas vairāk kā desmit jaunas viesnīcas un visbiežāk tās ir augstākās kategorijas viesnīcas, pārsteidzot ar savu arhitektūru, iekārtojumu, apkalpošanas dažādību.

Lielākā daļa viesnīcu, jau sākot ar 3 zvaigžņu kategorijas viesnīcām, piedāvā ēdināšanas sistēmu „viss iekļauts”, kas visbiežāk piesaista Turcijas atpūtniekus. Vidusjūras siltais ūdens, karstā saule, daudzveidīgā turku virtuve, vietejais alus un rakija ( anīsa degvīns), izklaides, naktsklubi, pirtis (hamam), turku masāžas, kuras tiek piedāvātas arī pludmalē, raftings, visdažādākas izklaides – tas ir viss, kas nepieciešams, lai labi un pilvērtīgi pavadītu atvaļinājumu.

Galvenā priekšrocība Turcijas kūrortiem – plašas izvēles iespējas viesnīcām. Kemerā piesaista mežiem klātie kalni; Larā, Alanjā, Belekā – lieliskās smilšu pludmales, kāds izvēlas tirkīzzilos līčus Maramarisā un Fethjē, cits – neaizmirstamās ainavas Sidē.
 
 
Antālija – vispopulārākais Turcijas kūrorts
Antālija atrodas reģionā, kuru antīkajos laikos uzskatīja par visu mītisko parādību centru. Mūsdienās tas kļuvis par “Turcijas rivjēru”. Šodien kūrorts lepojas ar augstākās klases viesnīcām, sporta kompleksiem, nakts bāriem un izsmalcinātiem veikaliem.
Pilsēta Antālija – gleznains un komfortabls kūrorts, saglabājis savu senatnes valdzinājumu. Pilsētas vēsture ir saistīta ar neskaitāmiem mītiem un zudušo civilizāciju noslēpumiem. Pilsēta, kura reiz bijusi viena no Romas impērijas svarīgākajiem centriem, tagad ir plaši pazīstams kūrorts, kas atrodas Turcijas dienvidu daļā brīnumaini skaista jūras līča krastā.
Mūsdienu Antālija ir viena no populārākajām Turcijas kūrortpilsētām. Tūristus piesaista noslēpumainā Vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kas ved uz ostu, mošejas un senatnes neatkārtojamais gars, kas virmo gaisā. Antālijā ir daudz vēstures pieminekļu, lieliski saglabājusies vēsturiskā pilsētas siena,  XVIII.gs. uzbūvētais 37 metrus garais minarets. Uzmanību piesaista dekoratīvie Adriana marmora vārti, uzbūvēti par godu Romas imperatoram Adrianam, kurš 130. g. pirms mūsu ēras apmeklēja pilsētu. Antālijas muzejs ir starp populārākajiem arheoloģijas muzejiem pasaulē.

Kūrorta piekrastes viesnīcu ķēde stiepjas vairāku kilometru garumā. Antālija ir labākais un vairums tūristu iecienītākais Turcijas kūrorts. Šodien tā ir patiesa paradīze atpūtai pie dabas krūts. Šajā apkārtnē ir aptuveni 300 saulainu dienu gadā, tāpēc peldēšanās sezona ilgst no maija līdz novembrim. Antālijā gadalaiki eksistē tikai kalendārā, bet īstenībā te to ir tikai divi – pavasaris un vasara.

Tūristi, kas vienreiz te atpūtušies, apgalvo, ka šeit ir visskaistākās ainavas visā Vidusjūras piekrastē. Skatienu piesaista tālu aiz pilsētas esošās Taurosa kalnu virsotnes, gleznainās klintis un ūdens apskalotās kraujas piekrastes pludmalē. Debesu zilgme un kristāldzidrā jūra aicina baudīt atvaļinājumu. Kūrorts, kas atrodas Antālijas pusmēness formas līcī, ir viens no labākajiem valstī, kur nodarboties ar zemūdens peldēšanu.
 
KŪRORTI
 
Alanja
 
Alanja – mājīgais Vidusjūras kūrorts atrodas 130 km attālumā uz austrumiem no Antālijas, Taurosa kalnu pakājē. To ieskauj citrusu koku dārzi un banānu plantācijas, kūrorts piesaista tūristus ar maigo subtropu klimatu. Brīnišķīgi skaistā osta, balto smilšu pludmale, debess zilais ūdens un Taurosa kalni, kas pakāpeniski nolaižas līdz jūrai, veido vienotu harmoniju. Tā neatstāj vienaldzīgu nevienu.
Romas imperators Marks Antonijs Alanju uzdāvinājis savai mīļotajai Kleopatrai kā kāzu dāvanu, līdz ar to varam uzskatīt, ka šī vieta tik tiešām ir unikāla. Leģenda vēsta, ka Kleopatrai tā ļoti iepatikusies, viņa pavadījusi te daudz laika, peldējusies jūras maigajos viļņos. Viena no skaistākajām Alanjas pludmalēm ar karaliski izsmalcinātām baltām, mīkstām smiltīm ir nosaukta Kleopatras vārdā.
Alanja ir populāra ar savu stalto, klinšaino zemes ragu. Tā virsotni rotā lieliski saglabājies pilsētas cietoksnis, kuru cēla Alanjas pilsētas dibinātājs Aladdins Keikubats. Tas ir vienīgais pasaulē saglabājies turku-seldžuku cietoksnis. Cietoksni ieskaujošā 6 km garā aizsargsiena, ir viena no garākajām Turcijā.
Alanjas Vecpilsēta izvietota kalna nogāzē. Tā aicina interesentus izstaigāt vecās ieliņas, savukārt uz terasēm izvietotie bāri un kafejnīcas vilina baudīt kā dienā, tā naktī redzamo lielisko pilsētas panorāmu. Pilsētas centrā ir daudz lētu 2 un 3 zvaigžņu viesnīcu, kas tūristiem ļauj veiksmīgi iekļauties pilsētas dzīves ritmā. Ūdens atrakciju parks ar daudzām izklaidēm, veido lieliskus nosacījumus ģimenes atpūtai. Augusta beigās Alanjā norisinās folkloras festivāli.
Netālu esošie Taurosa kalni un netverami zilais ūdens veido romantisku noskaņu. Klusā, mierīgā un mājīgā reģiona galvaspilsēta Alanja atrodas no vējiem pasargātā līcī. Kalnu pakājē aug priedes un šalc ciedru koku meži (Kleopatra ciedru kokus izmantoja savas flotes būvniecībai).
 
Kemera
 
Kemeras nosaukuma rašanās mūs aizved līdz Homēra laikiem. Tieši viņš apgalvoja, ka šajā apkaimē dzīvojusi Himēra – dzīvnieks ar kazas augumu, lauvas galvu, drakona asti, kurš no rīkles spļāvis uguni. Mīta ietekmē cēlies pilsētas, kas atrodas 42 km no Antālijas, nosaukums. Nelielo kūrortu no vienas puses ieskauj ar priežu mežiem apauguši kalni, bet no otras – neparasti caurredzams Vidusjūras ūdens.
Kemeras pludmales ietinušās priežu audzēs, olīvu kokos un palmu plantācijās. Te pulcējas daudz buru sporta, jahtu un dažādu ūdenssporta cienītāju. Kūrortā ir viena no lielākajām Turcijas jahtu piestātnēm, kas vienlaicīgi spējīga uzņemt ap 180 pilnībā aprīkotas jahtas.
Modernās viesnīcas jūras krastā sniedz lielisku iespēju veselīgai un bezrūpīgai atpūtai. Ūdenssporta cienītājus nodrošinās ar visu nepieciešamo aktīvai atpūtai. Kemeras kūrorts ir īsts burātāju sapnis. Netālu atrodas antīkais Olimps, kur pie mūžīgās olimpiskās uguns ir iespēja noklausīties tūkstošiem mītu un leģendu par senatni un to laiku varoņiem.
 
Kemeras kūrorta zona ietver sevī arī nelielus ciematiņus Beldibi (15 km no Kemeras), Gojnuk (9 km no Kemeras), Kiriša (5 km no Kemeras), Čamjuva (7 km no Kemeras) un Tekirova (15 km no Kemeras).
 
Beldibi adrodas 25 km attālumā no Antālijas centra, to ieskauj brīnišķīga daba, biezi priežu meži, augoši Taurosa kalnu pakājē. Beldibi atrodas daudz nelielu veikaliņu, mājīgu kafejnīcu, diskotēku, kur var patīkami pavadīt vakaru.
Gojnuk atrodas 40 km attālumā no Antālijas centra. No šīs vietas paveras lielisks skats uz Taurosa kalniem, kuri praktiski ieiet jūrā, radot brīnišķīgus līcīšus, kurus apskalo dzidrs, mirdzošs ūdens.
 
Kiriša izvietojusies apmēram 50 km attālumā no Antālijas centra ļoti skaistā vietā ar lieliskām pludmalēm un kristāldzidru jūru.
 
Čamjuva ir neliels ciems, kurā atrodoties, rodas iespaids, ka Taurosa kalni to piespieduši pie jūras. No Antālijas tas atrodas 65 km attālumā. Šeit variet baudīt mierīgu atpūtu, vērojot blakus esošā ciematiņa dzīvi.
 
Tekirova - atrodas 10 km uz rietumiem no Kemeras un 73 km no Antālijas lidostas. Tā ir vieta ar vienu no skaistākajām pludmalēm Turcijas Rivjērā. Šodien Tekirova ir augošs kūrorts, kurā pēdējo gadu laikā ir uzcelti vairāki jaunu un lielu viesnīcu kompleksi un klubi. Te ir viena no skaistākajām pludmalēm visā piekrastē. Netālu atrodas Rodas salas izceļotāju, VII. gs. pirms mūsu ēras dibinātās, senās pilsētas Fasīlijas drupas.
 
Beleka
 
Beleka – kūrorta centrs ar pašām greznākajām un mūsdienīgākajām viesnīcām Turcijas piekrastē, ideāli piemērota vieta sportam un aktīvas atpūtas baudītājiem. Šeit pieejami volejbola un futbola laukumi, tenisa korti, lieliski baseini, un reģionā lielākais golfa komplekss (lauks ar 18 bedrītēm). Belekā dominē lieliska atmosfēra, neatkārtojami interesanta arhitektūra, senatnes dvesma, austrumu tirgus gars. Tā ir arheoloģiska oāze. Bezgalīgajās smilšu pludmalēs izvietotas viesnīcu ķēdes, kas celtas un aprīkotas izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Belekā pārsvarā ir 4 un 5 zvaigžņu viesnīcas. Apkārtni ieskauj priežu sili, olīvu audzes un palmu plantācijas. Kūrorta reģions sniedz brīnišķīgu iespēju tūristiem apmeklēt vēsturiskas vietas: netālu atrodas seno pilsētu – Perge, Aspendos un Sides drupas.
 
Lara
 
Vienā solī ar laikmetu augošā Lara atrodas 20 km uz austrumiem no Antālijas, to sauc arī par jauno Turcijas Antāliju. Larā izvietotie elitārās arhitektūras viesnīcu kompleksi vilina tūristus izbaudīt plašās pludmales, bagātīgo un daudzveidīgo pakalpojumu kompleksus, lieliskas izklaides programmas kā pieaugušajiem, tā arī mazajiem atpūtniekiem.
Turcijas kūrortu vidū Lara izceļas ar ievērības cienīgu objektu pārpilnību, kurus vērts apmeklēt. Netālu atrodas antīkās senatnes vietas, ūdens atrakciju parki un tirdzniecības centri. Laras smilšainās pludmales austrumu pusē tek Djudenas upe ar iespaidīgu ūdenskritumu, bet vietu apvij kalnu masīvu brīnumainais skaistums.

← atpakaļ