Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Bali sala – Indonēzija

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT


Bali sala – Indonēzija

 

Indonēzija atrodas dienvidaustrumu Āzijā. Tas ir arhipelāgs starp Indijas un Kluso okeānu, kas sastāv vairāk nekā no 17,000 salām (6,000 apdzīvotas).
Teritorija - pārsvarā piekrastes zemienes, lielāku salu vidienē ir kalni. Vārds Indonēzija ir cēlies no vārdiem “indos nesos”, kas nozīmē salas blakus Indijai. Indonēzija ir lielākais arhipelāgs pasaulē.
Tas ir viens no pasaulē vulkāniskākajiem un seismiski aktīvākajiem reģioniem. No vairāk nekā 400 Indonēzijas vulkāniem, par aktīviem tiek uzskatīti 128.
Indonēzija ir piedzīvojums ar reibinošām smaržām, dzīvīgām krāsām, dramatiskām ainavām un kultūras dažādību, kas liek sajūtām iegriesties virpulī. Indonēzijas pilsētas ir patstāvīgā attīstības stāvoklī, kur savstarpēji mijiedarbojas blīvas populācijas, tehnoloģijas un konstrukcijas. Tomēr lielākā arhipelāga daļa tik un tā paliek neizpētīta, noslēpjot nesakaitāmas ainavas un kultūras. 300 km attālumā no vēsturiskās Bali salas atrodas nostatā Komodo sala, kas izsenis slavena ar mistiska izskata un izmēra ūdensdzīviekiem – milzu ķirzakām, kurus vietējie dēvē par drakoniem vai vienkārši par komodo.


Kopējā informācija:
satiksme Pamatsatiksme valstī-taksometrs. Braukšanas maksa nav liela, bet pirms braukšanas ir jāsarunā cena. Starp salām kursē kuteri un laivas. Iekšzemes pārlidojumus organizē aviokompānija Air Garuda. 
 
drošība Balieši – ļoti ticīgi cilvēki, uz salas ļoti mazs noziedzības līmenis. Tūristiem jābūt piesardzīgiem Kutas apmeklējuma laikā 9tur daudz iebraucēju): nav ieteicams vilkt dārgas drēbes vai rotas lietas. Nav ieteicams atstāt personīgās mantas sabiedriskajās pludmalēs. Valūtu ieteicams mainīt tikai valūtas punktos un neļauties vilinājumam, kas būs uz ielas.
 
klimats Sausā sezona Indonēzijā turpinās no marta līdz septembrim, bet mitrā-no novembra līdz martam. Mitrās sezonas laikā nokrišņi ir lokāli un parasti naktī, īslaicīgas (1-2 h) pērkona lietusgāzes. Vidējā gaisa temperatūra ir no +26°C līdz +35°C. Ūdens temperatūra +26..+27°C visu gadu. Paši karstākie mēneši skaitās jūlijs un augusts.  Paisums un bēgums ir divreiz diennaktī – patstāvīga parādība uz salas. Katra pludmales viesnīca ar krītu uz speciālas tāfeles raksta tekošo informāciju, cikos būs paisums/bēgums. (high tide/low tide).
 
pludmales Lielākā daļa Bali salas pludmaļu ir municipālās, bet pludmales aprīkojuma izmantošana parasti ir iekļauta viesnīcas cenā. Nusa-duā un Džimbarnē ir privātās pludmales, kas pieder viesnīcām. Visas pludmales ar sīku dzeltenu smilti, tikai DA Bali salas daļā – melnas vulkāniskas smiltis.  Sauļoties Bali salā kailiem ir ne tikai nepieklājīgi, bet arī pretlikumīgi. 
 
viesnīcas Bali salā ir visas labākās pasaules „ķēžu” viesnīcas. Nav svarīgi vai tā ir 4* vai 5*  - kvalitatīvs serviss ir garantēts, starpība būs manāma tikai aprīkojuma prestižā. Viesnīcu ēkas – ne augstākas par 4 stāviem, vairākums ar lieliem parkiem un sakoptu teritoriju. Viesnīcās ir ļoti tīrs, viesiem tiek piedāvāts bezmaksas ūdens pudelēs.Kad viesnīcas iemītnieks aicina pie sevis viesus, viņam obligāti ir jāsatiek un jāpavada ciemiņus, jo apsardze var viņus aizkavēt līdz neierodas viesnīcas numura saimnieks. Pietam tūristu nemeklēs un netraucēs numurā.
 
nauda Pats izdevīgākais valūtas maiņas kurss ir lidostā un maiņas punktos. Bali salā ir grūti samainīt USD, kas ir izlaizti līdz 1996. gadam, kā arī  banknotes, kas ir mazākas par 100 USD. Ja  50 USD vēl samainīs pēc zemāka kursa, tad 20 un 10 USD banknotes vienkārši nepieņems. 
 
šopings Batika, perlamutrs, lelles, maskas, drakonu figūriņas, lietussargi. Arī tautas izstrādājumi 9no rotangas pītas somas, lādītes u. c.), koka izstrādājumi, juvilierizstrādājumi ar smaragdu un pērlēm, sudrabas u. c.  Ja tirgosieties, tad cenu var nolaist divtik. Netirgojas tikai lielos supermārketos. Visvairāk tirgus namiņu un rindu ir Kutē un Sanurē. 
 
ārstēšanās SPA-centri Bali salā piedāvā programmas, kas uzlabo asinsriti, tauku slāni un celulītu samazinošās, ādu mitrinošās, relaksējošās un stresu noņemošās. Daudzas procedūras tiek veiktas ar aļģēm, sāli un „fango” (jūras dubļi). Tiek piedāvātas ziedu vannas, ūdens procedūras (baseins ar ārstniecisko jūras ūdeni, vanna ar hidromasāžu un jūras augiem, zemūdens terapija, Šarko duša, burbuļvanna kājām u. c. ), fitoterapija, ietīšanās un vairāk par 20 dažādu masāžu veidiem..
Bali salas SPA “rozīnīte”—ietīšanās vīriešiem „Melnais Borneo”, kura sastāvā ietilpst krustnagliņas un melno rīsu pūderis, pēc tam masāža un vanna.
tempļi Apmeklējot Indonēzijas tempļus, īsus svārkus, šortus vajag slēpt zem gara apmetņa (saronga vai pareo), kurus piedāvā pie tempļu ieejas, bet labāk lietot savējo (skaists sarongs no tradicionālas baliešu batikas – tas ir brīnišķīgs suvenīrs un dāvana).  

← atpakaļ