Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Dominikna Par valsti

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Dominikānas Republika aizņem divas trešdaļas no Haiti salas, kura atrodas starp Kubu un Jamaiku. Tās agrākais nosaukums bija Espanjola. Tuvākie kaimiņi – ziemeļrietumos - Kuba, austrumos - Jamaika, Puerto–Riko. Ziemeļos Domonikānas republiku apskalo Atlantijas okeāns, austrumos – Mona jūras šaurums, dienvidos – Karību jūra.Kopējais piekrastes garums ir ap 1600 km.

Valsts pilns nosaukums: Dominikānas Republika

Valsts iekārta: Prezidentāla republika

Galvaspilsēta: Santo Domingo 

Iedzīvotāju skaits: 8,3 milij. 
Platība: 48730 km2 
Lielākās pilsētas: Santodomingo, Santjago, Laromana

Naudas vienība: Dominikānas peso DOP, 1 peso = 100 sentavi; 1 USD = 32 DOP

Valsts valoda: spāņu

Laika starpība: -7 h

Tālsarunu kods: +1809

Reliģija: romas katoļi 75%


Klimats: Dominikānas klimats ir mitrs, subtropisks. Mēneša vidējā temperatūra zemienēs sasniedz +25 °C līdz +27 °C grādus. Lietus sezona ilgst no maija līdz pat septembrim, tai raksturīgas biežas, īslaicīgas lietavas. Arī novembrī un decembrī iespējamas īslaicīgs lietus. Pats karstākais mēnesis ir augusts, kad gaiss sasilst līdz +31 °C grādam, bet jūras vēji, kas pūš no ziemeļaustrumiem, karstumu padara mērenāku arī šajā laikā. Ziemā vidējā gaisa temperatūra ir +22 °C grādi.

Par valsti: Dominikāna - šīs valsts nacionālais kolorīts un iedvesmojošie dziesmu un deju ritmi, lieliskais serviss, aizraujošās ekskursijas un plašās izklaižu iespējas padarīs jūsu atpūtu patiesi neaizmirstamu. Dominikāna ir kā radīta atpūtai, tā ir mūžīgas vasaras valsts. Šeit nav citu gadalaiku, lai arī formāli gads tiek iedalīts sezonās. Protams, nevienu vienaldzīgu neatstās arī salas vēstures liecības, kas vistiešākajā veidā saistītas ar Vecās pasaules ienākšanu Jaunajā pasaulē. Muzeji, vēstures un arhitektūras pieminekļi glabā daudz liecību par tālajiem Kolumba un viņa sekotāju laikiem. Dominikāna ir kā radīta mīlētājiem: šeit labprāt savu medusmēnesi pavada jaunlaulātie. Bet tiem, kas vēl tikai gatavojas nostiprināt savas attiecības ar laulības saitēm, var tikt noorganizēta neaizmirstama laulību ceremonija. Īstā Dominikāna ir Atlantijas okeāna milzīgie viļņi, sniegbaltas smiltis, palmu audzes, brīnišķīgas neskartas dabas ainavas ar kalnu takām, upju līču ločiem un dziļām, palmām apaugušām aizām. Dominikāna – tie ir rančo starp kalniem, palmām un apelsīnu kokiem un pelde kopā ar haizivīm un rajām starp brīnumainiem koraļiem. Tieši šeit ir dzimusi un izplatījusies pa visu pasauli ritmiskā, enerģiski spēcīgā un kaislību pilnā merenges déjà, kuras ritmi par neaizmirstamu piedzīvojumu padara krāšņo Karibu festivālu. 

 

← atpakaļ