Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Ēģipte par valsti

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT

AK, ĒĢIPTE, - NEKAS TEV NESPĒJ LĪDZINĀTIES!

Ēģipte – te var dziļi ieklausīties tūkstošgadēs, mūžsenajā dabā un sadzirdēt sevi. Ēģipte – te var pietuvoties debesīm un izpaust sevi.

Ēģipte, kopš cilvēki sevi apzinās laika plūdumā, vienmēr ir bijusi un palikusi zeme – iedvesmas avots. Ar pasaules likteņupi Nīlu, ar saviem tūkstošgadu sasniegumiem, ar savu daudzveidīgo dzīvnieku pasauli un krasi atšķirīgajām, kontrastainajām dabas ainavām, ar unikālo klimatu.

Ar to, ka ir pasaules civilizācijas – mākslas, arhitektūras un zinātnes šūpulis. Ar to, ka tai gods būt par pirmās rakstības dzimteni. Ar to, ka te tapušas pasaulē varenākās celtnes – piramīdas, radīta pirmā oficiālā reliģija un valsts.
 

Dižena kultūra. Skan īsi, bet daudzsološi. Aiz skopā vārdu plīvura rindojas neaprakstāmi daudzas vērtības – gan garīgi, gan materiāli iemiesotas. Tikai šis plīvurs jāatklāj, un izrādīsies, ka priekšā gluži vai bezgalība...

Bezgalība, kurā spoži atviz fantastiskā „debesu dāvana” – Sarkanā jūra. Vissiltākā pasaulē – sajūsmas, apbrīna, labsajūtas un gaviļu pilnas trauksmes neizsmeļama ādere.

Tās dzīles priecē ar krāšņāko zemūdens karalistes floru un faunu, bet lieliskās smilšu pludmales ar brīnišķīgiem pasaulslaveniem kūrortiem – Šarm eš Šeihu, Hurgadu, Gūnu, Makadi Bay, Safāgu un Dehabu, kur sparu, veselību un dzīvesprieku ikgadus gūst daudzi jo daudzi atpūtnieki.

Gūst, dodas prom un atkal atgriežas citā reizē. Jo Ēgiptes iespaidu un iespēju krājumi – neizmērojami. Jo Ēgipte uzlādē ar jauko un dižo, sniedz pārmaiņas un piedzīvojumus, kas iegulst sirdī un nevilšus sauc atpakaļ.

Vienmēr mistiski vilinoša, dvēseli dziedējoša un noslēpumaina. Vienmēr no jauna pārsteidzoša, azartiska. Austrumnieciski viesmīlīga un smalka...

Vēlam Jums gūt daudz neatkārtojamu iespaidu no atpūtas Ēģiptē, piepildīt savas brīvdienas ar sauli, jūru un reibinošo atklāsmju sajūtu!
REĢIONI UN KŪRORTI

Kaira
Šeit Jūs varat sajust kā pukst Austrumu sirds – Ēģiptes galvaspilsēta – Kaira. Tā ir Āfrikas kontinenta lielākā pilsēta, ko sauc arī par tūkstoš minaretu pilsētu un Āfrikas austrumu vārtiem.

Šajā Nīlas sadalītajā un ar smiltīm norobežotajā pilsētā mājo gan vecās, gan jaunās Ēģiptes vēsture. No tās krāšņuma un kontrastiem aizraujas elpa; Kairā ir tik daudz apskates objektu, ka apmeklējot dienā tikai vienu, Jums vajadzēs vairākus gadus, lai apskatītu visus. Protams, visinteresantākie objekti Kairas reģionā ir piramīdas un Lielā sfinksa.

Hurgada
Šis atzītais tūrisma centrs Sarkanās jūras piekrastē atrodas 500 km uz dienvidaustrumiem no Kairas. Šurp tūristus vilina saulainais laiks, kas pieturas cauru gadu, nebeidzamās pludmales uz tuksneša kalnu fona un lieliskās iespējas nodarboties ar sērfingu un niršanu.

Hurgadas dienvidu daļā atrodas "Tūkstots un vienas nakts pils", kas celta austrumu Disnejlendas stilā. Katru vakaru šeit tiek rīkoti teatralizēti uzvedumi par laikiem, kad valdīja Ēģiptes faraonu dinastijas. Hurgadā ir arī bezgala daudz suvenīru veikalu un restorānu. 

Šarm eš Šeiha
Šis populārais kūrorts atrodas Sīnāja pussalas dienvidu galā. Šarm eš Šeiha – tulkojumā "valdnieku (šeihu) līcis" – ir prestižākais Ēģiptes kūrorts. Plašajā Nāmas līča krastā  ir uzceltas vairāk nekā divdesmit augstākās klases viesnīcas, kurās viss ir radīts tieši atpūtai un sportam.

Šarm eš Šeihu sevišķi ir iemīļojuši zemūdens niršanas cienītāji. Tuvumā atrodas Muhammeda  raga Nacionālais parks – tam nav līdzīgu koraļļu daudzumā un krāšņumā. Var teikt, ka visa tūrisma dzīve šeit ir pakļauta vienai lielai izpriecai – niršanai. Neskaitāmos veikalos var atrast visu, kas nepieciešams gan profesionāliem nirējiem, gan iesācējiem. Aptuveni divdesmit daivinga centri piedāvā savus pakalpojumus zemūdens niršanas cienītājiem, t. sk. – pieredzējušu instruktoru palīdzību.

Tiem, kas netiecas baudīt zemūdens pasauli, Šarm eš Šeiha piedāvā arī citas izklaides: te ir tenisa korti, džakuzi vannas, trenažieru zāles, minigolfa klubi, sērfings un izpletņu lēkšana, ūdensmotocikli un daudz kas cits. Ja jūtaties sirdī  jauns un spēka pilns, Jums iepatiksies elpu aizraujošais safari ar džipiem pa tuksnesi. Nakts dzīvi un izklaidi piepilda diskotēkas, naktsklubi, kazino un šovi.

Dehaba
Dehaba ir kūrorts, kuru mūsu tūristi pagaidām ir maz iepazinuši. Tas it kā apvieno vairākas apdzīvotās vietas Sīnāja pussalas austrumos – Arābijas līča krastā, 90 km attālumā no Šarm eš Šeihas un 150 km attālumā no Elatas.

Dehaba, arābu valodā "zelta pilsēta", ir zemūdens niršanas un vējdēļa cienītāju paradīze. Šeit piedāvā arī neaizmirstamus ceļojumus pa civilizācijas neskartajiem Sīnāja pussalas smiltājiem un kalnienēm. Dehaba stiepjas vairākus kilometrus gar pašu jūras krastu, kur mājīgi iekārtojušies daudzi veikaliņi un beduīnu bodītes.

Gūna
Gūna (El Gouna) ir šarmanta omulīga pilsētiņa Sarkanās jūras piekrastē – 30 km uz ziemeļiem no Hurgadas. Tā  nelīdzinās citām Ēģiptes kūrortpilsētām. Gūnu ne velti dēvē par Sarkanās jūras Venēciju – tajā ir daudz mākslīgu veidotu salu, kuras ieskauj kanāli, bet savieno tiltiņi. Šeit nav daudzstāvu viesnīcu, to vietā uz salām ir omulīgas mājiņas atpūtniekiem. Līdzību ar Venēciju rada arī laivas, kas vizinās pa kanāliem starp salām.

Luksora
Mūsdienu Luksora – neliela pilsētiņa Nīlas labajā krastā, 400 km uz dienvidiem no Kairas, vietā, kur kādreiz atradušās slavenās Tēbas. Pasaulē tik tiešām nav citas tādas vietas, kur vienuviet būtu tik daudz senatnes pieminekļu! Tāpēc saprotams, ka mūsdienu Luksora ir viens no pasaules arheoloģijas centriem.

Makadi
Tā ir jauna kūrortzona – Abū Makadi, kas iekļauj Makadi (Makadi Bay) un Somas (Soma Bay) līčus un atrodas netālu no Safāgas uz Hurgādas pusi. Abi kūrorti ir slaveni ar lieliskām smilšu pludmalēm un ļoti dzidru jūras ūdeni.

Abū Makadi tūrisma zona ir viena no respektablākajām Ēģiptē un piedāvā atpūsties tikai 4* un 5* zvaigžņu viesnīcās.

Savdabīgi ir tas, ka visas viesnīcas rindojas tuksnešainā pludmalē – tuvumā nav nevienas apdzīvotas vietas. Bāri, restorāni, diskotēkas, veikaliņi un citi infrastruktūras objekti ir tikai pašā viesnīcā, bet apkārt plešas tikai tuksnesis un kalni.

Safāga
60 km uz dienvidiem no Hurgādas atrodas cita slavena kūrortpilsēta – Safāga. Tās piekrastē ir burvīgi koraļļu rifi un ideāli apstākļi nirējiem un vējdēļa braukšanas cienītājiem. Safāga veidojas arī par starptautiski atzītu kūrortu, jo ar savām dziednieciskajām, ekoloģiski tīrajām smiltīm, īpašo jūras ūdens sastāvu, kā arī unikālo mikroklimatu ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēkiem, kurus nomoka reimatiskas iedabas kaites, ādas slimības un vestibulārā aparāta traucējumi.

Soma
Soma (Soma Bay) – vientuļš līcis Sarkanās jūras krāšņajā piekrastē starp Hurgādu un Safāgu.

Pašlaik šeit uzceltās viesnīcas "pieder" Hurgadai, taču tuvākajos 5-10 gados šī pludmales zona attīstīsies par atsevišķu kūrortu ar savu (un iespaidīgu!) tūrisma infrastruktūru. Sākotnēji piekraste bija tukša un neapdzīvota; tās aktīva apbūve sākas pagājušā gadsimta 90. gados. Somas līcis un netālā Hurgada tiek pieskaitīta kūrortiem, kas darbojas visu gadu, šeit vienmēr ir peldēšanas sezona, saule un dzidra jūra."ALTERNATĪVO KŪRORTU" ĪSS RAKSTUROJUMS

Kūrorts Lidosta Transfērs Pludmales Viesnīcu raksturojums
Makadi Bay
 Hurgada  30 min.
plašas, smilšu
respektablas 4-5* viesnīcas, daudzas piedāvā All Inclusive sistēmu
Soma Bay
 Hurgada  30 min. plašas, smilšu tikai 5* viesnīcas
Gūna (El Gouna)
 Hurgada  40 min. plašas, smilšu jaunas 4-5* viesnīcas
Safāga  Hurgada  1 stunda plašas, smilšu nepretenciozas 3-4* viesnīcasĪSUMĀ PAR ĒĢIPTES ARĀBU REPUBLIKU

Ēģiptes Arābu Republika (Ēģipte) ir valsts Āfrikas ziemeļaustrumos, un ēģiptieši ir lielākā šī reģiona tauta. Lai gan lielākā Ēģiptes daļa atrodas Ziemeļāfrikā, šai valstij pieder arī Sīnāja pussala, kas ir dienvidrietumu Āzijas daļa.   Valstī Ēģiptes no 1981. gada valda prezidents Hosnī Mubaraks. Pēdējo reizi jaunajam sešus gadus ilgajam pilnvaru termiņam viņš inaugurēts 2005. gada 27. septembrī.

Ēģiptes robežu garums ir 2689 km (t. sk.: 11 km ar Gazas joslu, 255 km ar Izraēlu, 1150 km ar Lībiju, 1273 km ar Sudānu). Piekrastes garums sasniedz 2450 kilometrus.

Augstākais punkts: 2629 m (Katrīnas kalns), zemākais punkts: -133 m (El-Kattara).

Valsts galvenās pilsētas: Kaira, Gīza, Aleksandrija, Asuāna, Tanta, Mahalla el Kubra, Hurgada, Luksora, Komombo, Safāga, Šarm eš Šeiha, Šubra el Kema, Edfū, Esna, Sueca (Suveisa).


Ēģiptes nosaukumam arābu valodā ir semītiska izcelsme un tas nozīmē „zeme” vai „valsts”. Senie ēģiptieši sauca savu zemi par Msr (zeme, valsts) vai Kemet (melns). Grieķu nosaukums Aigyptos cēlies no seno ēģiptiešu Chet Ka Pta – „Pta dvēseles nams”. 

Iedzīvotāji
Ēģiptē dzīvo aptuveni 70-72 mlj. iedzīvotāju (precīzs skaits nav zināms, tāpēc dažādi avoti sniedz ļoti atšķirīgus datus). Vairāk nekā puse Ēģiptes iedzīvotāju dzīvo pie Nīlas (aptuveni 40 000 kv. km teritorijā) un Suecas kanāla. Sahāras tuksnesī, kas aizņem lielu valsts daļu, iedzīvotāju ir ļoti maz.

Vairums iedzīvotāju runā arābu valodā un ir islāma piekritēji (~ 88 %). Pārējie iedzīvotāji ir kristieši (kopti).

Valoda
Arābu valoda pieder semītu valodu grupai. To lieto arābu valstīs (aptuveni 22 valstīs). Šajā valodā runā 177-225 miljoni cilvēku, un tā ieņem 4. vietu pasaulē pēc valodā runājošo skaita.

Arābu valoda iedalās literārajā un sarunvalodā. Literārā arābu valoda izveidojās VII gs. no pirmsislāma poēzijas un Korāna dialekta. Pašreizējā arābu sarunvaloda sadalījusies daudzos dialektos – tajos runājošie cilvēki dažreiz grūti saprotas savā starpā. Valodā ir 28 līdzskaņu un 6 patskaņu (garās un īsās) fonēmas, 3 locījumi, 3 cipari, sarežģīta darbības vārdu sistēma, attīstīta iekšējā fleksija, bagātīgs vārdu krājums.

Tiek izdalītas piecas dialektu pamatgrupas: Arābijas pussalas, Ēģiptes-Sudānas, Sīrijas, Mezopotāmijas (Austrumirākas), Ziemeļāfrikas (Magribas).

No arābu valodas ir cēlušies daudzi starptautiski lietojami termini (piemēram: algebra, alkohols, almanahs, azimuts, kālijs, kampars, karāts, tarifs).

Hieroglifi
Hieroglifu raksts Ēģiptē tika izmantots aptuveni 3500 gadu: no 3100. g. p.m.ē. līdz 400. g. m.ē. Ēģiptiešu rakstu zīmes par hieroglifiem (šis vārds nozīmē – svētie attēli) nosauca senie grieķi. Ēģiptē šīs rakstu zīmes atrodamas visur: ar hieroglifiem ir izraibinātas tempļu sienas, kapi, statujas, apbedīšanas piederumi. Viss, kas „svēts”, Ēģiptē ir „ar paskaidrojumiem”, t.i. hieroglifiem. Hieroglifu rakstu 1822. gadā atšifrēja franču zinātnieks Šampolions (Champollion), kuru uz Ēģipti bija aizsūtījis Napoleons. 

Ģeogrāfija
Valsts platība pārsniedz miljonu kvadrātkilometru, taču līdz pat 90 % ēģiptiešu dzīvo šaurā auglīgas zemes joslā Nīlas upes ielejā. Uz rietumiem no Nīlas ielejas stiepjas Austrumu (Arābijas) tuksnesis – neauglīga zemes, ko ieskauj kalnu grēda, kuras augstums sasniedz vairāk kā 2 km, bet garums – vairāk kā 800 km. Uz rietumiem no Nīlas ielejas atrodas Rietumu (Lībijas) tuksnesis, kas aizņem 2/3 Ēģiptes platības. Rietumu tuksnesis stiepjas līdz pat Ziemeļāfrikas krastam un ir pazīstams kā Sahāras tuksnesis. Lai gan tuksnesī ir ļoti augsta temperatūra, neauglīga zeme, tomēr vētras un zemais gaisa spiediens rada labvēlīgus apstākļus auglīgu oāžu pastāvēšanai. Tāpēc tuksnesī sastopama arī kāda dzīva dvēsele.

← atpakaļ