Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Tunisija par valsti

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT

Tunisija


Platība. 163 610 kv.km
Galvaspilsēta. Tunisa (aptuveni 1,4 milj. iedzīvotāju 2007. g.)
Ģeogrāfija.Tunisija ir Ziemeļāfrikas valsts. Tā atrodas starp Alžīriju un Lībiju. Ziemeļu un austrumu krastus apskalo Vidusjūra, ieskauj Sahāras tuksnesis un Atlasa kalni. Vidējais Tunisijas kalnu augstums nav liels – aptuveni 700 m. Pati augstākā smaile ir Džebel-Šambi kalns (1 544 m).
Klimats. Valsts ziemeļu daļā un piekrastē valda subtropu klimats, bet centrālajā daļā un dienvidos – tropu tuksneša klimats. To iespaido Vidusjūra un Sahāras tuksnesis. Jūras ietekme visvairāk jūtama Tunisijas ziemeļu daļā. Rudens–ziemas sezonā ziemeļu vēji, atduroties pret kalniem, nes šim rajonam mitrumu. Tomēr lietus šeit līst reti. Gada laikā Tunisijā ir tikai 100–1500 mm nokrišņu. Vidējā temperatūra janvārī ir 10-21 oC, jūlijā – 26-33 oC, tāpēc pavasaris un rudens piekrastē ir ļoti silts. Vasaras ir karstas, bet jūras brīze atnes vēsumu. Pie tam gaiss ir ļoti sauss, tāpēc karstums nenogurdina. Naktis ir vēsas.
Iedzīvotāji. 10,27 milj. iedzīvotāju (2007. g.). No tiem 98% ir arābu, 1% - berberu, 1% - eiropiešu.
Valoda. Tunisijas oficiālā valsts valoda ir arābu. Ļoti populāra ir franču valoda. Tūristu apmeklējumu vietās var sarunāties angļu, vācu vai krievu valodās.
Reliģija. 98% valsts iedzīvotāju ir arābi un pieder islāma konfesijai (musulmaņi-sunnīti). Tunisieši apgalvo, ka viņu valsts ir visliberālākā citu islāma konfesiju valstu vidū. Lielajās pilsētās jūs atradīsiet kristiešu dievnamus un sinagogas, pie tam valstī mierīgi sadzīvo dažādu konfesiju pārstāvji.
Valsts iekārta un politika. Saskaņā ar 1959. g. konstitūciju tā ir prezidentāla republika. Valsts galva ir prezidents, kuru ievēl uz 5 gadiem (izņēmums bija Habibs Burgiba, kuru 1975.g. pasludināja par prezidentu uz mūžu). 1987. g. par Tunisijas prezidentu kļuva Bens Ali (Zine El Abidine Ben Ali, dzim. 1936.g.). 1987.g. 1. oktobrī prezidents Habibs Burgiba viņu iecēla par premjerministru, bet 1987.g. 7. novembrī tika paziņots, ka gados vecais prezidents vārgās veselības dēļ nevar pildīt savus pienākumus. Bens Ali sevi pasludināja par valsts prezidentu. Tā bez asinsizliešanas notika valsts apvērsums. Todien paziņoja par demokrātiski konstitucionālu reformu. Jaunais prezidents turpināja sava priekšgājēja prorietumniecisko politiku. Realizēja milzīgus automaģistrāļu, lidostu, dzīvojamo māju projektus. Valsts lielākā problēma bija un ir bezdarbs. Neskatoties uz to, Benu Ali 1994., 1999. un 2004. g. no jauna ievēlēja par prezidentu. Viņš ir arī bruņoto spēku komandieris. Likumus pieņem vienpalātas parlaments – Nacionālā sapulce, kuras sastāvā ir 112 deputāti. To ievēl uz 5 gadiem. Izpildvara pieder prezidentam un Ministru Padomei. Premjerministrs ir Mohammeds Ganuš (no 1999.g. novembra). Vietējo pašpārvaldi vada gubernatori, kurus ieceļ prezidents.
Ekonomika. Agrāra valsts ar attīstošu kalnrūpniecības ražošanu un tūrisma infrastruktūru. Pēc neatkarības atgūšanas ir ierobežotas Francijas kapitāla pozīcijas, paplašināts valsts un kooperatīvais sektors. Šodien Tunisijas ekonomika piedzīvo transformāciju un reformu. Tūrisms ir viena no galvenajām ekonomikas nozarēm pakalpojumu jomā. Pateicoties siltajai ziemai un kultūrvēsturiskiem pieminekļiem, Tunisiju ik gadu apmeklē aptuveni 4 milj. tūristu. Valsts eksportē naftu un gāzi, kā arī tekstilizstrādājumus un lauksaimniecības produkciju. Visa rūpniecība koncentrēta galvaspilsētā un tās apkārtnē. Svarīgākās nozares ir pārtikas un vieglā rūpniecība. Tunisijā ir arī naftas pārstrādes un metalurģijas rūpnīcas, ķīmiskās rūpniecības, celtniecības materiālu un papīra celulozes uzņēmumi. Pilnveidojās paklāju aušanas un keramikas amatniecība. Lauksaimniecībai izmanto aptuveni 50% valsts teritorijas. Pārsvarā audzē olīvu kokus (pirmā vieta Āfrikā), maizes labību, kukurūzu, citrusa augļus, vīnogas, tabaku, cukurbietes un dārzeņus.
Derīgie izrakteņi. Dienvidos un rietumos iegūst naftu. Rietumos papildus iegūst fosforītus, dzelzs rūdu, ir arī svina, cinka, sudraba, dzīvsudraba raktuves un dabas gāze. Lielāko daļu elektrības iegūst no siltumelektrostacijām. Ik gadu valsts izlieto ap 12 miljardu kw/st.. Tunisijas ziemeļu daļā tālu Vidusjūrā ieslīgstošā Kap-Bon pussala ir uzskatāma par valsts barotāju – tur aug 60 milj. olīvkoku. Lielāko ražas daļu eksportē: Tunisija ir viena no pasaulē lielākajām olīveļļas ražotājvalstīm. Valstī ir minerālūdens avoti, kurus pilda pudelēs un piegādā veikaliem.
Nacionālie ēdieni. Lielu iespaidu Tunisijas virtuvē ir atstājušas franču, itāļu un spāņu tradīcijas pārtikas sagatavošanā. Tā ir tuvāka franču virtuvei ar savu rafinēto gaumi, nevis arābu. Vienīgais asais ēdiens ir mērce “Harisa”. To pasniedz atsevišķā traukā ar olīveļļu (nedaudz atgādina kaukāziešu adžiku, tikai ne sāļu). Harisa ir asa pasta no sarkanajiem pipariem, olīveļļas, pētersīļiem, ķiplokiem un timiāna. Harisā iemērc maizes gabaliņus. Tunisieši maizi lauž ar rokām un apēd lielos daudzumos. Uz galda vienmēr būs lavašs un gari maizes klaipi. Pārsvarā izmanto jēra, liellopa, kazas, teļa un vistas gaļu. Dažās vietās piedāvā nobaudīt kamieļa gaļu. Musulmaņiem ir aizliegts uzturā lietot cūkgaļu, tamdēļ tā nav pieejama sabiedriskos restorānos. Vienīgais ēdiens no maltās gaļas ir kebabs. Tam pievieno daudz aromātisku garšvielu. Jūras veltes un zivis ir populārāki nekā gaļa līdz ar to arī maksā dārgāk. Vislētākās zivis ir sardīnes, skumbrijas un tunči (runā, ka no tā arī cēlies Tunisijas nosaukums). Daudz tunisieši ciena savu tradicionālo arābu ēdienu – kuskus. To gatavo no kviešu miltiem. Kuskus lieliski sader kopā ar sautētu gaļu. Iecienīts ir briks – “čebureks”, kurš pildīts ar olu vai citu pildījumu. Tunisieši iemīļojuši ir arī omleti ar gaļu, sieru un pipariem (tažins), auksto ragu un uz restēm ceptu aitas gaļu. No piena produktiem ir pieejami tikai sieri. Zupas vāra franču gaumē – biezeņzupas. Populāra ir ķirbju zupa. Tunisieši saldajam ēdienam pievieno daudz dateļu un mandeļu. Tradicionālais dzēriens – zaļā tēja ar piparmētrām, riekstiem un mandelēm. Iecienīta ir arī kafija, īpaši ar kardamona piedevu. Uzturā lieto arī atdzesētu palmu pienu. Tunisiešu ēdienkartē ir daudz augļu un dārzeņu.
Alkoholiskie dzērieni. Vīnu Tunisijā darina valsts ziemeļu daļas Kap-Bon reģionā. Zināmākie no tiem ir Chateau Mornag un Magon. Celtia – ir vienīgā alus šķirne, kuru ražo Tunisijā. Tas nav stiprs, bet slāpes labi remdinošs dzēriens. Iesakām pagaršot vietējos baltos vīnus - Sidi Saad, Sidi rais, Muskat de Kelebija un rozā vīnus - Gris de Tunisije, Российское шато. Vietējie iedzīvotāji gatavo arī dateļu liķieri, pigu degvīnu Boukha, kas pēc garšas atgādina kandžu. Alkoholiskie dzērieni ir pārdošanā tikai valsts veikalos, vai pirms izlidošanas - lidostas veikalā duty free. Tunisijā importa alkoholu pārdod ar lielu uzcenojumu, savukārt lidmašīnās alkoholiskos dzērienus var iegādāties pa daudz zemāku cenu.
Vēstures fakti. Tunisijas pastāvēšanas laikā tā bijusi gana cieši saistīta ar Eiropu. XIIgs. Tunisijas piekrastē izkāpa feniķieši. Tieši viņi uz Tunisiju atveda pirmo olīvu koku. No šejienes tie izplatījās tālāk pa visu Ziemeļāfriku un Spāniju. IV. gs. pirms mūsu ēras Tunisija bija Kartāgas centrs – milzīga tirdzniecības impērija, kura vēlāk kļuva par Romas impērijas daļu. VIIgs. Tunisiju iekaroja musulmaņi – arābi, bet XIX. gs. – francūži. Tikai 1956. gadā tā kļuva par neatkarīgu valsti, toreizējais prezidents Habibs Burgiba izveidoja vienas partijas valdību un vadīja valsti 31 gadu.
NODERĪGI PADOMI
Elektrība. Spriegums elektrotīklā ir 220 V. Vecākās telpās ir iespējams arī 125 V spriegums.
Telefons. Telefonu automātu tīkls palīdzēs jums sazvanīties ar jebkuru pasaules valsti. Zvani no telefona automātiem ir lētāki, nekā no viesnīcas. Lai piezvanītu no telefona automāta no sākuma jāiemet viena dināra monēta un jāuzgriež tālruņa numurs. Zvanot uz Latviju, jālieto kods 00 + 371 + pilsētas kods + abonenta numurs. Tunisijā ir pieejami mobilie sakari. Pakalpojumu atbalsta kompānijas “Tunicell” un “Tunisiana”. Pirms došanās ceļā neaizmirstiet aktivizēt starptautisko zvanu pakalpojumu.
Nauda. Naudas vienība Tunisijā ir dinārs un monētas 5, 10, 20, 50, 100, 500 milimu vērtībā. Naudu var samainīt visās bankās, maiņas punktos un viesnīcās. Vislabāk naudu mainīt ir bankās. Daudzās viesnīcās un restorānos var norēķināties ar kredītkartēm vai ar ceļojumu čekiem. Mainot vai noņemot skaidru naudu, noteikti saglabājiet darījuma čeku. Saskaņā ar Tunisijas likumiem, vietējo valūtu nedrīkst izvest no valsts, tāpēc lidostā uzrādot čeku jums būs iespēja samainīt naudu atpakaļ. Banku darba laiks ir pirmdiena – ceturtdien no plkst.08.00 līdz plkst.11.00 un no plkst.14.00 līdz plkst.17.00, piektdienās līdz plkst.16.00
Veikalu darba laiks. Valsts veikali strādā no plkst.09.00 vai plkst.10.00 līdz plkst.18.30 -19.00. Privātie veikaliņi strādā līdz plkst.22.00 vai plkst.23.00.
Dzeramais ūdens. Krāna ūdeni nav ieteicams dzert, jo tas ir pārlieku hlorēts. Iesakām pirkt dzeramo ūdeni pudelēs.
Dzeramnauda.Viesnīcas apkalpojošam personālam, istabenēm un nesējiem pieņemts dot 1 līdz 2 dinārus. Oficiantam restorānā pieņemts dot 5-10% no rēķinā uzrādītās summas (tas atkarīga no apkalpošanas kvalitātes).
Apģērbs. Apģērbam jābūt vieglam, vēlams no kokvilnas, apaviem ērtiem. Apmeklējot muzejus, mošejas un citas līdzīgas vietas, īpaši sievietēm, iesakām vilkt apģērbus, kas nosedz rokas, kājas, krūtis. Dodoties tālākā ekskursijā, ieteicams līdzi ņemt siltākas drēbes, galvas segas, saulesbrilles.
Ārsti un slimnīca. Negaidītas saslimšanas vai nelaimes gadījumā griežaties pie ārsta vai caur viesnīcas administratoru veiciet izsaukumu. Dodoties ceļojumā, iegādājieties medicīnas pakalpojumu apdrošināšanas polisi. Uzmanīgi izlasiet visu polisē norādīto informāciju, kā arī noskaidrojiet apdrošināšanas prēmijas saņemšanas kārtību (kādi dokumenti nepieciešamības gadījumā jums jāuzrāda apdrošināšanas sabiedrībai, ja rēķinu apmaksājiet jūs utt.). Visbiežāk apdrošināšanas kompānijas pieprasa iesniegt sekojošus dokumentus par medicīnas pakalpojumiem: izziņu no ārsta, kurā uzrādīta diagnoze, rēķinu par medicīnas izdevumiem ar ārsta parakstu un zīmogu, zāļu recepti un kvīti par zāļu apmaksu. Iztērēto naudu jums atmaksās pēc savlaicīgas un visu nepieciešamo dokumentu iesniegšanas apdrošināšanas kompānijā.
Imunoloģijas profilakse. Obligāta vakcinācija tūristiem nav nepieciešama. Iesakām potēties pret A un B hepatītu, un vēdertīfu. Papildus informāciju jums sniegs ģimenes ārsts vai Latvijas infektoloģijas centrā pa tālruni 67014560.
Drošība. Vienmēr nēsājiet galvas segu, saulesbrilles un lietojiet aizsargkrēmu. Vismaz pirmajās dienās neuzturieties ilgi saulē, jo jūs variet ātri pārkarst (pūšot lēnam jūras vējam, saules ietekme ir mazāk jūtama). Nelietojiet stipri atdzesētus dzērienus, jo temperatūru starpības ietekmē jūs variet saslimt ar angīnu. Tunisijā, tāpat kā citās pasaules vietās ir arī ļaundari, tāpēc sargājiet savu pasi un naudu, nenēsājiet tos vienā somā vai kabatā. Naudu, dārglietas un dokumentus iesakām glabāt viesnīcas seifā. (Seifs pieejams par papildus samaksu).
Video un foto uzņemšana. Stingri aizliegts fotografēt un filmēt militāros un citus valstiski nozīmīgus objektus. Vietējie iedzīvotāji labprāt fotografējās par samaksu.
Transports. Dzeltenās krāsas taksometri brauc tikai pilsētas robežās. Visās automašīnās ir skaitītāji, bet par cenu ieteicams ar vadītāju jau vienoties iepriekš. Baltas krāsas automašīnas ar sarkanu svītru (“Luaž”) kursē noteiktā starppilsētu maršrutā. Tas ir ērts satiksmes veids: par brauciena cenu ar vadītāju ir jāvienojas iepriekš. Ar starppilsētu autobusiem var nokļūt jebkurā Tunisijas vietā.
Automašīnu noma. Automašīnu Tunisijā var nomāt personas, kas sasniegušas 21 gadu un kurām ir derīgas starptautiskās autovadītāja tiesības vismaz 1 gadu. Ņemot vērā vietējos braukšanas nosacījumus, tūristiem nav ieteicams nomāt spēkratus. Nepieredzējušie un neuzmanīgie vietējie autovadītāji un izklaidīgie gājēji bieži rada avārijas situācijas.
 
Ierobežojumi preču ievešanai. Tunisijā aizliegts ievest vairāk kā 1 litru alkoholisko dzērienu, 400 gab. cigaretes, 1 parfimērijas izstrādājuma flakonu.
Ramadans. Tunisija ir musulmaņu zeme, tāpēc tās viesiem jāciena islāma paražas, it īpaši Ramadana laikā. Ramadans ir islāma Mēness kalendāra devītais mēnesis. Tā laikā no saullēkta līdz saulrietam musulmaņu pienākums ir atturēties no ēšanas, dzeršanas, smēķēšanas un seksuālām attiecībām. Gavēnis nav obligāts sirgstošajiem, tūristiem, grūtniecēm un barojošām mātēm.
Saskaņā ar musulmaņu kalendāru, tagad ir 1429. gads. Pagājušajā gadā Ramadans sākās 12. septembrī un ilga līdz 11. oktobrim. Šogad tas sāksies aptuveni 1. septembrī un turpināsies līdz 29. septembrim. Precīzu gavēņa sākumu noteiks pēc mēness fāzes.
Ramadana laikā nelieto alkoholu, tāpēc alkoholiskos dzērienus var iegādāties tikai viesnīcas kafejnīcās. Dienā lielākā daļa kafejnīcu un restorānu ir slēgti, turpretī vakarā pēc saulrieta viss atdzīvojas un sākas darbs. Diskotēkas strādā, tikai alkohola tirdzniecības laiks bāros ir ierobežots. Veikalu, banku un valsts iestāžu darba laiks ir līdz plkst.15.00.
VALSTS IPATNĪBAS
 
Valsts vienreizība. Tunisija ir eksotiska valsts, kas no pārējām atšķiras ar mauritāņu kultūru (Ziemeļāfrikas arābi - musulmaņi). Katram Tunisijas vīrietim ir jādien armijā. Kamēr viņš nav izpildījis šo pienākumu, no valsts viņš nevar izbraukt. Visiem vīriešiem ir jānēsā līdzi dokumenti, kas apliecina viņa dienestu armijā. Pretējā gadījumā tieši no ielas var nākt jauniesaucamo centrā. Atrodoties Tunisijā, cieniet musulmaņu tradīcijas - iesakām nepievērst pastiprinātu uzmanību sievietēm, kas nēsā čadras, sabiedriskās vietās nelietot alkoholu. Neskatoties uz visu – Tunisija ir gana eiropeiska valsts: ir uzraksti franču valodā, vietējie iedzīvotāji ģērbjas eiropiešu stilā, pilsētas centra ēkas ļoti minimāli atšķiras no mūsu namiem.
Viesnīcu specifika. Viesnīcu klasifikācija atšķiras no Eiropas, tās ir zemākas kategorijas viesnīcas, jo nav uzstādīti stingri nosacījumi, kas regulētu viesnīcas pakalpojumu kvalitāti. Piemēram, 4 zvaigžņu viesnīcā var izrādīties, ka nav atklātā baseina. Augstākās kategorijas viesnīcās par pakalpojumiem ir iespēja norēķināties ar VISA vai MasterCard norēķinu kartēm. Tunisijas viesnīcās ir centralizēta gaisa kondicionēšanas sistēma, tie strādā periodiski. Kondicionētājus ieslēdz un izslēdz viesnīcas administrācija. Visbiežāk tie strādā no jūnija līdz septembrim.
Nacionālā rakstura iezīmes. Tunisieši ir sabiedriska tauta. Uz ielām bieži sarunājas un smaida, savukārt tirgotāji jūs aicinās veikalā, savukārt kādreiz tie var pārsteigt jūs ar lamāšanos, ja neko nenopirksiet. Tunisijā ir vietas, kurā jūs sajutīsiet arābu un franču kultūras īpašības. Dažbrīd pārņem sajūta, ka atrodaties Eiropā – uzraksti franču valodā, vietējie iedzīvotāji ģērbjas kā eiropieši utt., tomēr jūs arī pārsteigs arābu kultūras nianses, tādas kā, piemēram, aiz greznas viesnīcas sētas jūs ieraudzīsiet atkritumu kaudzi, tunisiešiem tik raksturīgo braukšanu bez noteikumu ievērošanas. Iestādīt olīvu koku ir katra pilsoņa goda lieta. Ceļojot pa valsti, jums ir vienreizēja iespēja vērot olīvu koku augšanu – no maza izmocīta kociņa tas izaug par koku, no kura cietās koksnes izgriež bungas, kuras šeit dēvē par dimbuki, un kokogles, kuras ir tik nepieciešamas arābu daudzveidīgo ēdienu pagatavošanai. Arābi pat bagātību mēra olīvu kokos.
Ko vērts nobaudīt valstī. Tunisijā tūristus piesaista lētās ūdens atrakcijas – pirātu kuģi, ūdens motocikli utt. Noteikti ir vērts apmeklēt Medīnu – pilsētas centru, vecpilsētu ar mazajām ieliņām, kuras piesaista ar tirgus aromātu, arābu preču pārpilnību, krāsām un daudzveidību. Pievērsiet uzmanību folkloras vakariem. Kā katrā arābu valstī, nepalaidiet garām iespēju uzpīpēt kaljanu. To jūs atradīsiet ik vienā kafejnīcā. Tūristi ir iecienījuši netālu no Matmatas esošā berberu ciema apmeklējumus. Tunisija ir brīnišķīga vieta golfa cienītājiem. Valstī cauru gadu strādā 6 golfa laukumi. Golfa laukums «Karthage Golf course» La Sukrē ir ierīkots starp eikaliptu, priežu un olīvu kokiem un atrodas 10 km no Tunisas. Tā garums ir 4432 m. «Hammamet Golf course – Jasmine» un «Hammamet Golf course – Citrus» iekārtoti ap 6 ezeriem. Blakus aug olīvu birzis un meži, netālu redzama pilsētas pludmale. Iesācējiem organizē kursus. «El Kantaoui Golf course» laukums izvietots Port El Kantaui tuvumā, netālu no pludmales. Šeit organizē čempionātus. Golfa laukumi pieejami arī citās pilsētās - «Monastir Golf course», «Tabarka Golf course».
Tunisija ir otrā vietā pēc Francijas atveseļošanās centru skaita ziņā un tie atbilst starptautiskiem standartiem. Ārstniecības kvalitāte neatpaliek no Francijā pieejamās. Tunisija atrodas jūras krastā, līdz ar to pēc ārstnieciskām procedūrām, jūs variet turpināt atpūtu uzņemot sauli un relaksējoties pludmalē. Thalassoterapija tulkojumā no sengrieķu valodas nozīmē „ārstēšana ar jūru”. Mūsdienīgā talassoterapija – tās ir procedūras jūras ūdenī, dubļu vannās un ārstnieciskās masāžas. Terapijas mērķis ir atgūt cilvēka fiziskos spēkus un dzīvesprieku, pie tam tā ir organisma cīņa ar novecošanos un dažām slimībām (kaulu un locītavu slimības, artroze, reimatisms, muskuļu sāpes uc.) Talassoterapijas centri, SPA centri Tunisijā atrodas viesnīcās, to teritorijās vai netālu no tām.
Valsts īpašības. Mūsdienu Tunisijas iedzīvotāji ievēro interesantas parašas. Katram valsts vīrietim noteikti ir jāapprecas (izņēmums ir tikai garīgi slimie), vecpuišu šeit nav. Tomēr stingri aizliegts precēties gadījumā, ja vīrietim nav savas mājās vai dzīvokļa, kur izmitināt sievu. Līdz kāzām tunisietes nemāk veikt mājas darbus, bet uzreiz pēc kāzām pie jaunlaulātajiem ierodas vīra māsa vai māte, kura māca jaunai sievai darbus veikt tā, ka to darīja vīra mājā. Ja šķiras laulātie, kuriem nav bērnu, tad īpašumu dala uz pusēm, savukārt ja ir bērni, tad īpašums paliek sievai ar bērniem. Viena no nepatīkamākajām tunisiešu iezīmēm ir par niecīgu pakalpojumu saņem atlīdzību vai dzeramnaudu un vēlme apmānīt tūristus. Tirdzniecības vietās, saņemot preci vai atlikumu, ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Nav iespējams uzzināt, cik patiesībā maksā tā vai cita prece, jo cena dažādās vietās var vairākkārtīgi mainīties. Tūristus izbrīna preces bez uzrādītām cenām, tāpēc reizēm ir ilgi jākaulējas, lai to noskaidrotu. Bieži nākas nervozēt uzbāzīgo ielu tirgoņu dēļ. Uz gājēju pārejām autovadītāji nepalaiž gājējus, bet tikai signalizē.
Vietas, kuras ir jāapskata valstī. Tunisijā ir paruna – ja neesiet apmeklējuši Sahāras tuksnesī, tad neesiet iepazinuši šo valsti. Sahārā jūs sajutīsiet Āfrikas smilšaino klajumu dvesmu, iepazīsieties ar oāzes iedzīvotāju sadzīvi un viņu dzīvesveidu. Iesakām noteikti apmeklēt divas pilsētas – galvaspilsētu Tunisu un Kartāgu. Tur jūs ieraudzīsiet mūsdienīgu dzīvi, kā arī romiešu un feniķiešu senās vēstures paliekas. Matmata – vieta Tunisas dienvidu daļā. Tuksnesis tur krustojas ar Atlasa piekalnēm, kur aizvien dzīvo berberi savos neparastajos mitekļos – alās.
 
Svarīgas adreses
 
Latvijas Republikas vēstniecība, rezidē Francijas Republika, Parīzē
Jānis Kārkliņš, Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks
Adrese: 6, Villa Said, 75116 Paris, France
Telefons: +33 1 536 458 10
+33 1 536 458 16 (Konsularais departaments)
Fakss:     +33 1 536 458 19
← atpakaļ