Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Pilipīnas par valsti

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT

Filipīnas

Noderīga informācija

Filipīnas - KarteGalvaspilsēta: Manila.

Brīvdienas un svētku dienas: 01.01, 25.02, Lieldienas (no ceturtdienas līdz pirmdienai), 09.04, 01.05, 12.06, 28.08, 01.11, 30.11, 25.12, 30.12 un 31.12.

Ģeogrāfija: Filipīnu salas atrodas Klusā okeāna rietumu daļā, ietilpst Malajas arhipelāgā. No Taivānas ziemeļos uz Borneo dienvidos salas stiepjas gandrīz 1850 km garumā. Filipīnu tuvākie kaimiņi ir Taivāna ziemeļos, Malaizija un Bruneja DR, Indonēzija dienvidos. Filipīnas atrodas uz vairāk kā 7107 salām, no tām tikai 460 salas pārsniedz 2,5 km². Valsts platība ir 300 000 km². Salas ir vulkāniskas izcelsmes, kalnainas, tajās ir darbojošies vulkāni. Valsts augstākā vieta ir Apo vulkāns (2954 m). Lielajās salās, īpaši Luzonā un Mindano, sastopami plaši līdznumi.

Klimats: tropu un subekvatoriālais klimats. Lietus sezona ilgst no jūnija līdz septembrim, no jūnija līdz oktobrim iespējami postoši taifūni.

Gaisa temperatūra (C):

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Manila 25 26 27 28 29 28 27 27 27 26 25 25

Iedzīvotāji: 81 159 614 cilvēki. (2000.g.). Etniskais sastāvs: visaiji 41%, tagali 21%, moro 7%, ķīnieši 1,5% un citi.

Valoda: Oficiālā – filipīniešu, lieto angļu un spāņu valodas.

Reliģija: katoļi 83%, protestanti 9%, musulmaņi 5%, budisti 3%.

Valūta: Filipīnas peso = 100 sentavo. Cenu līmenis salās relatīvi zems, tāpēc lieto, galvenokārt, nelielas vienības 5, 10, 20 peso.

Valūtas maiņa: Valūtas kursu tuvu oficiālajam piedāvā tikai bankas Manilā. Provinces centros kurss ir daudz zemāks. Valūtas ievešanas apjoms nav ierobežots.

Muitas noteikumi: bez nodevām var ievest 2 pudeles spirtoto dzērienu, 400 cigaretes vai 50 cigārus, vai 250 g tabakas, pārtikas produktus, personīgās preces.
Aizliegta šaujamieroču, sprāgstvielu, pretvalstisku materiālu ievešana; pornogrāfiska satura materiālu, jebkura veida narkotisko vielu, antikvāru preču, gleznu, zelta, ziloņkaula un koka izstrādājumu ievešana. Atļauta 200 cigarešu vai 50 cigāru, vai 500 g tabakas un 0,95 l alkohola izvešana. Transports: Ierašanās ar lidmašīnu ar reisiem uz Manilu. Iekšzemes lidojumi uz Davao, Mindanao, Manado Indonēzijas Sulavesi salā. Arhipelāgā ir tikai viena dzelzceļa līnija no Manilas uz Nagu Luzonas dienvidos. Viens no galvenajiem transporta līdzekļiem salu arhipelāgā ir autobuss. Iespējama automašīnu noma – starptautiskajām aģentūrām ir biroji lielākajās pilsētās.

Vietējais transports: jeepneys, taksometri, trīsriteņu velosipēdi, velorikšas. Taksometros brauciena cena nav augsta. Ieteicamas sīkas banknotes un monētas, jo taksisti nedod atlikumu. Jāpārliecinās arī par to, vai vadītājs sapratis, kur jābrauc.

Elektrība: 220 V, 60 Hz, Bagio – 110 V.

Nacionālā virtuve: spāņu, malajiešu un ķīniešu virtuves sajaukums, kurā nozīmīga loma ir rīsiem (filipīnieši ēd ceptus rīsus 3 reizes dienā), augļiem un jūras produktiem. Tipiski filipīniešu ēdieni ir "Siniganga" (buljons ar moluskiem, krevetēm un augļiem), "Tinola" (cālīši), "pankitmolo" (cūkgaļas, vistas un sēņu sacepums ar vistas vai gaļas buljonu), "Rijetafel" (cepta vista ar vārītiem dārzeņiem un karri mērci) un "Adobo" (etiķī marinēti cūkgaļas gabaliņi ar ķiplokiem, garšvielām, rīsiem). Iecienīts svētku ēdiena – "Lečon” (piena sivēns, pildīts ar tamarindas lapām, cepts oglēs). Lieto arī liellopu (vēršu) gaļu "karabao". Daudz eksotisku ēdienu. Populāri ir mango, tomāti, cepti kabači, kokosrieksi. Visu ēdienu pagatavošanai izmanto asos piparus. Ēdienu galvenokārt gatavo ar palmu eļļu. Liela augļu izvēle. Noteikti jāpagaršo kokosrieksti un maizes koka augļi. No dzērieniem izplatīta kafija un tēja. Nacionālās īpatnības: Neskatoties uz vietējo iedzīvotāju lojālo un draudzīgo attieksmi pret tūristiem, cieniet vietējās tradīcijas un reliģisko pārliecību. Kulta celtņu un reliģisku pieminekļu apmeklējumu laikā vēlams vilkt vienkāršu apģērbu, izturēties atbilstoši apmeklējamās vietas raksturam – skaļi nerunāt, nekošļāt košļājamās gumijas, neēst un nedzert, neatstāt atkritumus.

Vēsture: Filipīnu arhipelāgu pasaules kartē iezīmēja portugāļu jūrasbraucējs Fernando Magelāns. Vēlāk Filipīnas ieņēma spāņi, kuri ar Portugāli cīnījās par pasaules kolonizāciju. Arhipelāgu nosauca Spānijas karaļa Filipa II vārdā par Felipinas, tajā iekļautas 7107 salas un saliņas, kas stiepjas 1854 km garumā. Filipīnas kļuva par logu uz Jauno pasauli, kura paplašinājās no Ķīnas ziemeļos līdz Indonēzijas arhipelāgam dienvidos. Spāņu valdīšana ilga no XVI līdz XIX gs.

1898. gada 12. jūnijā Filipīnas pasludināja savu neatkarību. Tikko beidzās spāņu valdīšana, Filipīnas nokļuva ASV ietekmes zonā. Spānija izīrēja Filipīnas amerikāņiem par 20 mlj. dolāru. Sākās jauna cīņa par Filipīnu neatkarību, kas beidzās 1905. gadā. 1935.gadā valdība pieņēma konstitūciju. Otrā pasaules kara sākumā Filipīnas ieņēma Japāna. 1945. gadā amerikāņu karaspēks atbrīvoja salas, 1946.gada 4. jūlijā salās pēdējo reizi pacēla Amerikas karogu, valsts kļuva neatkarīga.

Kur pabūt un ko apskatīt Filipīnās?

Luzonas sala

Manila. Ekskursijas laikā apmeklēsiet Intramuros – vecpilsētu, ko ieskauj akmens mūris – uzbrukumu draudi lika spāņiem būvēt aizsardzības mūri 4,5 km garumā, tomēr tas nespēja pilsētu aizsargāt no pirātu un angļu uzbrukumiem XVIII gs., japāņu un amerikāņu bombardēšanas. Cietokšņa mūris bija gandrīz pilnībā sagrauts. Tikai 1970.gadā veica restaurāciju, atjaunojot arī Santjago fortu. Redzēsiet katedrāli – Sv. Augustīna baznīcu – vecāko mūra baznīcu Filipīnās, kura celta baroka stilā un, kopš uzcelšanas 1571. gadā, cietusi dabas katastrofās un no iebrucējiem. Iespējams apmeklēt ZOO, botānisko dārzu, kultūras centru un Manilas muzejus. Santo Tomas muzejs – vēstures un arhgeoloģijas ekspozīcija. Nacionālais muzejs – viena no lielākajām kolekcijām valstī, antropuloģijas, botānikas, ģeoloģijas, zooloģijas un mākslas nodaļas. Municipālais muzejs – igorotu cilts sadzīves un mākslas priekšmetu kolekcija. Metropolitēns – tēlotājas mākslas muzejs.
Pagsanjan ūdenskritumi – 100 m augsti, atrodas 2 stundu brauciena attālumā no Manilas. Šeit filmēti Frensisa Forda Kopolas filmas “Mūsdienu Apokalipse” fināla skati. Lai nokļūtu līdz ūdenskritumam, ar laivu jābrauc 7 km pret straumi, līdz vērosiet neaizmirstamu skatu: krītoša ūdens troksnis, spīdīgas šļakatas....
Iespējams brauciens uz Taal vulkānu pār Tagaitai kalnu grēdu (45 min. brauciens no Manilas); uz Hidenas ieleju, kas atrodas apdzisuša vulkāna krāterī 100 m zem okeāna līmeņa. Tematiskais parks – mini Disnejlenda.

Mindoro sala

Puerto Gelara Mindoro salas ziemeļu daļā ir viens no populārākajiem kūrortiem Filipīnās. Tas atrodas 4 stundu brauciena attālumā (ar maršruta autobusu un kuteri) no Manilas. Lieliskas smilšu pludmales mijas ar grotām un alām. Lieliskas vietas zemūdens peldēšanai un ūdens sporta veidiem, ne dārgas un komfortablas viesnīcas vilina lielu skaitu atpūtnieku.

Korregioras sala

Iesakām apmeklēt šo vēsturisko salu, kurā saglabājušās otrā pasaules kara laika cietokšņa drupas.

Sebu sala

Sebu sala, uz kuras atrodas Sebu pilsēta – senākā Filipīnu galvaspilsēta, tūristu uzmanību piesaista ar valsts bagāto vēsturi un lieliskiem kūrortiem. Sebu saglabājušies daudzi pieminekļi, no kuriem ievērojamākais ir San – Pedro forts un Magelāna krusts. Tā ir svētceļojumu vieta, kur pagājušā gadsimtā uzcēla kapelu. Ticīgie ir pārliecināti, ka krustam piemīt maģiskas ārstnieciskas īpašības. Sebu ir interesants ķīniešu templis (Taosit Temple), kas atrodas gleznainā paugurā pilsētas kvartālā, ko sauc par Beverlihilzu. Piektdienās līdz 11:00 šeit iespējams lūgt, lai visas vēlēšanās piepildītos.

Maktan – neliela, aizraujoša koraļļu sala, kurā atrodas kūrorti. Ar tiltu tā savienota ar galveno salu. Magelāna bojāejas vietā šeit uzstādīts piemineklis. Ir arī vairāki pieminekļi virsaitim Lapu-Lapu, ar kuru cīnoties, tika nogalināts Magelāns.

Borakai sala

Borakai – sniegbaltu smilšu un safīrkrāsas okeāna sala – viena no skaistākajām pasaulē. Salas garums ir 7 km, platums 1 km. Galvenā pludmale stiepjas 3,5 km garumā gar salas rietumu krastu. Bēguma laikā pludmales platums sasniedz 50 m. Līdz Borakai iespējams nokļūt ar lidmašīnu no Manilas. Naktsmītnes, galvenokārt, ir mājīgas kotežas, kuras atrodas pašā okeāna krastā. Šeit ir paradīze tiem, kuri iecienījuši pludmales un aktīvu atpūtu: ūdens sporta veidus, niršanu ar masku vai akvalangu, ūdens slēpošanu, vindsērfingu u.c. Borakai lepojas ar pludmales smiltīm, kuras uzskata par vienām no labākajām pasaulē, un tīro ūdeni.

Intereasants ir Coco-Bango bāra apmeklējums. Šeit, atpūšoties no austrumu eksotikas, iespējams nobaudīt iecienīto kokteili “Margarita” vai kādu citu no 15 populārākajiem dzērieniem, saņemt dāvanā kluba T-kreklu, bet Jūsu vārds tiks iegravēts uz bronzas plāksnītes līdzās citiem uzvarētāju vārdiem. Deju mīļotājiem salā ir disko klubs. Viens no apskates objektiem salā – tirdziņš, kurā lēti var iegādāties dažādas vasaras preces, koka un giemežvāku darinājumus, maskas, statuetes, savdabīgus sadzīves priekšmetus.

Boholas sala

Nelielā sala ievērojama ar Šokolādes kalniem – unikālu dabas parādību. Šeit dzīvo pasaulē mazākie mērkaķi. Salā ir daudz kūrortu, kuros var nodarboties ar ūdens sporta veidiem, bagāta zemūdens pasaule – piemērota niršanai.

Palavanas sala

Palavanas sala – lielākā Filipīnu province – 425 km gara, 8,5 – 40 km plata. Lielāko salas saļu aizņem unikāli kalni, necaurejami džungļi, mangrovju audzes un dabiski veidojušās alas. Piekrastē baltu smilšu pludmales apskalo kristāltīrs ūdens, ko ieskauj koraļļu rifi. Garākā pazemes upe pasaulē atrodas Palavanā, Cant Pol nacionālajā parkā.

Ekskursijas:
Apskates ekskursija Puerto Princesa pilsētā, mini kruīzs ar motorlaivu uz neapdzīvotām salām, brauciens ar laivu pa pazemes upi, 3 dienu safari ar džipiem uz Tabonas un citām alām.

Palavanas sala – vēl viens paradīzes stūrītis akvalangistiem. Neskaitāmi nogrimuši kuģi (no II pasaules kara laika Coron, Busuanga, Calamian salu grupu rajonā). Ap Dimakya salu iespējams vērot putnus un Palavanas savvaļas dzīvniekus.

Mindano sala

Mindano sala – otra lielākā Filipīnu sala. Davao-City rajons ir interesants ar vēstures pieminekļiem, iepirkšanās centriem, kazino, viesnīcām. Augstākais salas kalns – Apo – atrodas šajā rajonā. Tā pakājē atrodas Ērgļu rezervāts, veidots izmirstošo Filipīnu ērgļu aizsardzībai. Šeit sastopami arī makaki, kuri kalpo gan kā eksponāti, gan kā, lai cik tas dīvaini skanētu, ērgļu barība. Liepu ievērību pelna orgideju plantācijas. Netālu no Davao ir eksotiskas pludmales ar melnām smiltīm.

Ekskursijas:
Apskates ekskursija Davao pilsētāAldevinko iepirkšanās centra apmeklējums, eksotisko augļu tirgus, orhideju audzētava. Ekaskursija uz ērgļu rezervātu, Apo nacionālā parka apmeklējums. Zamboangas pilsēta – brauciens uz Sv. Krusta salu (daivings).

Dipologas sala

Dipologas salā iespējama ekskursija uz banānu plantāciju, kur augļus iespējams nobaudīt.

← atpakaļ